Trening siłowy dla osób początkujących

Jeżeli ktoś do tej pory preferował leniwy tryb życia, korzystając z wszystkich dobroci, jakie do tej pory serwowała wygodna kanapa, to pora to zmienić. Trzeba zapisać się na siłownie, ćwiczyć w domu – cokolwiek, co sprawi, że zaczniemy się ruszać. Jest wiele form treningowych, jakie można rozpocząć w dowolnie wybranym przez siebie miejscu. Jedną z takich form jest trening siłowy, który przynosi ogrom korzyści. Ćwiczenia z ciężarami mogą przerażać, jednak są naprawdę wspaniałe i efektowne.

Ćwiczenia z kettlebell

Do treningu siłowego przyda się kettlebell (https://www.marbo-sport.pl/pol_m_Gryfy-i-obciazenia_Hantle-Kettlebell-966.html). Są osoby, które mówią, że ta kula nie nadaje się do treningu siłowego dla osób początkujących, jednak jest to mit. Jest to takie urządzenie sportowe, które świetnie angażuje wiele partii mięśniowych w jednym momencie. Zaletą takich kul jest fakt, że występują w różnych przedziałach wagowych. Do tego są one tak poręczne, że można z nimi trenować nawet w parku, czy gdziekolwiek się chcę. Są małe, więc nikt nie będzie miał problemu z ich przechowywaniem nawet w malutkiej kawalerce. I naprawdę nawet na początku swojej kariery sportowej można dopasować ćwiczenia dla początkujących z takim obciążeniem. Dowodem tego będą efekty, które na pewno pojawią się przy utrzymaniu regularności treningowej. Mięśnie nauczą się odpowiedniej stabilizacji, ponieważ będą zmuszone do ciągłego balansowania. Wszystko przez to, że ciało będzie pracowało nad znalezieniem odpowiednio skoordynowanej i spokojnej pozycji.

Kettlebell dla początkujących

Zanim ktokolwiek przystąpi do treningu z kettlebell – należy pamiętać o rozgrzewce, jeżeli chcemy zadbać o swoje stawy, jak również samopoczucie. Tam samo ważne jest rozciąganie na koniec. Jakie są dobre ćwiczenia dla początkujących? Pierwsze to swing, nazywane również wymachiwaniem kulą przed siebie. Oczywiście nie może to być byle jakie działanie, ponieważ można zrobić sobie krzywdę. Osoba staje w rozkroku, na ugiętych kolanach. Pomiędzy nogami mamy ręce trzymające kettlebell.  Wypychając biodra w przód, jednocześnie wyrzucamy ręce do góry i wracamy do pozycji początkowej. Ruch musi być kontrolowany, wtedy nasze m.in. ręce poczują odpowiedni ciężar. Można wykonywać ten wymach na dwie ręce, jak również na jedną rękę. Kolejne ćwiczenie to przysiady z obciążeniem. Można tu użyć dwóch mniejszych lub jednego większego ciężaru. Podczas przysiadu ręce opadają swobodnie wzdłuż ciała – przy czym ciężar nie może dotknąć podłogi. Dobrym ćwiczeniem jest również wykrok do przodu z kettlebell.

Ludzie zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com